Mozilla nakłania użytkowników Firefoksa 3.6 do aktualizacji

Twórcy przeglądarki rozpoczynają kampanię, której celem ma być nakłonienie użytkowników do zamienienia Firefoksa 3.6 na nowego Firefoksa 7. Korzystający ze starej wersji przeglądarki otrzymają lub już otrzymali komunikat zachęcający do zmiany, ale nie oznacza to (na razie) rezygnacji Mozilli ze wsparcia dla wersji 3.6.

Firefox
Jakiś czas temu Mozilla wprowadziła szybszy, sześciotygodniowy cykl wydawniczy. Niektórym użytkownikom, a zwłaszcza biznesowym, nie podobają się tak dynamiczne zmiany i pozostają przy wypróbowanej przeglądarce. Mozilla chce jednak, by jak najwięcej osób wybrało najnowszego Firefoksa 7.

Na razie nie oznacza to jednak, że użytkownicy Firefoksa 3.6 przestaną otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa i wsparcie Mozilli. Firma rozważa jednak taką możliwość już w pierwszym kwartale 2012 roku. Związane jest to z planami spowolnieniem cyklu wydawniczego dla użytkowników biznesowych.

Zobacz również:

  • Mozilla Firefox nie działa. Co się dzieje i jak naprawić przeglądarkę?
  • Firefox 96 - bez rewolucji, ale jest ewolucja

Firefox spogląda w przyszłość

Christian Legnitto z zespołu Firefoksa mówi, że wcześniej Mozilla też zachęcała do zmiany przeglądarki na nową i działanie takie nie jest niczym wyjątkowym. Dodaje on także, że ma nadzieje, iż niedługo zobaczy znaczną ilość użytkowników instalujących nową/lepszą wersję przeglądarki. Firefoksa 7.0.1 można pobrać z naszego działu download.

Według firmy NetApplications, Firefox 3.6 stanowi ciągle 28 proc. wszystkich kopi przeglądarki Mozilli, które były używane we wrześniu. Czyniło go to drugą najpopularniejszą wersją Firefoksa i plasowało tuż za Firefoksem 6. Legnitto liczy, że szybko się to zmieni, a użytkownicy przeniosą się do najnowszej wersji przeglądarki.

Niedawno Mozilla poinformowała także, że w Firefoksie 10 (czyli już 31 stycznia 2012 roku) wprowadzone zostaną ciche aktualizacje, które pozwolą twórcom przeglądarki na dokonywanie potrzebnych poprawek bez irytowania użytkowników i zawracania im głowy kolejnymi numerami wersji oraz informacjami o zmianach.