Mozilla naprawia 8 błędów w przeglądarce Firefox

Mozilla poinformowała o opublikowaniu uaktualnienia do przeglądarki Firefox. "Łatka" naprawia 8 osiem błędów w programie. Trzy z nich określono mianem "krytycznych".

Poprawka udostępniona przez firmę Mozilla została opublikowana niejako w formie odpowiedzi na ostatnie kłopoty największego rywala na rynku - programu IE. Eksperci z dziedziny zabezpieczeń odradzili bowiem używania przeglądarki Microsoftu. Powodem tego jest wada Internet Explorera 7 oraz starszych wersji programu, narażająca użytkowników na poważne niebezpieczeństwo. Firma z Redmond ma w najbliższym czasie opublikować stosowny patch, naprawiający wskazane błędy.

Jak poinformowała Mozilla, dwie wady krytyczne pozwalały internetowym oszustom na uruchamianie różnych skryptów czy poleceń w dowolnej aplikacji internetowej. Trzeci krytyczny błąd odnosił się do silnika wyszukiwania jaki znajduje się w programie.

Zobacz również:

  • Jak usunąć ciasteczka (cookies) z przeglądarki?
  • Darmowe ebooki - skąd legalnie pobierać e-książki za darmo?
  • Z okazji Cyber Monday najlepsze antywirusy (prawie) za darmo. Skorzystaj

"Łatki" przeznaczone są dla Firefoksa w wersji 3.04 oraz 2.0.0.18. Jednocześnie specjaliści z firmy Mozilla ostrzegli, że najnowsze uaktualnienie jest ostatnim jakie przewidziano dla przeglądarki w wersji "2".

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie firmy Mozilla.