Mozilla ogłasza - reklam w Firefoxie nie będzie

Jakiś czas temu Mozilla wpadła na pomysł wyświetlania reklam przy otwieraniu nowej zakładki. Miały być to propozycje stron i usług, pokazane w nieinwazyjny sposób.

Dlaczego zrezygnowano z tego pomysłu? Przyczyna jest jedna, a mianowicie - opinie użytkowników. Pierwszy raz o reklamach w zakładkach przeglądarki wspomniano w lutym tego roku, a zaraz potem sypnęły się e-maile krytykujące pomysł. Ich liczby nie podano, musiała być jednak całkiem spora, gdyż wiceprezes Firefoxa - Johnathan Nightingale - napisał na oficjalnym blogu, że pod wpływem opinii ludzi zdecydowano się porzucić ten pomysł. Wielu użytkowników bało się, że ich ulubiona przeglądarka zmieni się w tablicę reklamową dla tych, którzy najwięcej za to zapłacą. Tak się jednak nie stanie.

Mozilla ogłasza - reklam w Firefoxie nie będzie

Tego nie zobaczycie

Jakkolwiek Nightingale dodał, że Mozilla wciąż będzie eksperymentować z nowymi rozwiązaniami w zakładkach i kanałach, a rozwiązania te mogą mieć w sobie m.in. wyświetlanie informacji o "użytecznych stronach w sieci". Zaznaczył także, że ich wyświetlanie przez mechanizmy przeglądarki nie będzie wiązał się z żadnymi profitami dla firmy. Ogłosił również, że zrezygnowano z planu stworzenia wersji przeglądarki specjalnie pod interfejs Windows 8.1.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Firefox - historia aktualizacji [06.10.2021]
  • Firefox 93 - kolejna edycja przeglądarki już gotowa