Mozilla prezentuje tablet z Firefox OS. Wyprodukował go Foxconn

Firma Foxconn i Mozilla zaprezentowały prototypowy tablet pracujący pod kontrolą systemu Firefox OS.

Pod koniec maja w Sieci pojawiły się spekulacje mówiące o nawiązaniu współpracy pomiędzy Mozillą, a firmą Foxconn, na mocy której ta druga dostarczałaby na rynek urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Firefox OS. Dzisiaj wiemy już, że nie mijały się one z prawdą:

"Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą Foxconn i bardzo się cieszymy widząc więcej partnerów wspierających Firefox OS i otwartą Sieć. (...) Ta współpraca pokazuje pełny potencjał Firefox OS, bazującego na otwartej Sieci systemu operacyjnego, w zakresie budowy nie tylko smartfonów, ale również szerokiej gamy różnych urządzeń" - czytamy na blogu Mozilli.

Jak widać, o ile wcześniej Mozilla mówiła jedynie o smartfonach (na początku mowa też była tylko o modelach z najniższej półki, dzisiaj już wiemy, że pojawią się też bardzo wydajne modele), o tyle teraz mamy już pewność, że "liskowy" system będzie również napędzał inne urządzenia. Na potwierdzenie tych słów zaprezentowała nawet na trwających właśnie targach Computex 2013 prototypowy tablet z systemem Firefox OS, który jest pierwszym z pięciu przygotowywanych obecnie przez Foxconna urządzeń.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja: firma Foxconn nie zamierza sprzedawać "liskowych" gadżetów pod własną marką.