Mozilla się poprawia

Mozillę, przeglądarkę internetową open-source, możemy już pobrać w nowej wersji 1.1. Zawiera ona wiele istotnych poprawek, dzięki którym program pracuje szybciej, bardziej stabilnie i lepiej interpretuje kod stron WWW. Już niedługo pojawi się również polskojęzyczna edycja Mozilli 1.1.

Mozilla 1.1 lepiej obsługuje standardy CSS, DOM oraz HTML, a w efekcie robi mniej "błędów" przy wyświetlaniu stron WWW (wyglądają one tak, jak chciał tego autor).

W kodzie programu dokonano również zmian, które zaowocowały poprawą stabilności i szybkości działania - widać wyraźną poprawę, szczególnie w porównaniu z Netscape 6.2, z którym Mozilla jest blisko spokrewniona.

Mozilla 1.1 zawiera jeszcze kilkanaście zmian, które poprawiają komfort pracy z programem (pełna lista dostępna jest pod adresem: http://mozilla.org/releases/mozilla1.1/#new ). Przeglądarka pojawiła się na razie w angielskiej wersji językowej, a wkrótce powinniśmy ujrzeć również jej polską edycję, nad którą pracuje zespół Zespół MozillaPL (http://mozillapl.org ).

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0842.html


Zobacz również