Mozilla szykuje konkurenta MS Outlook

Mozilla Foundation opublikowała plan prac na oprogramowaniem o roboczej nazwie Lightning (czyli Błyskawica), którego zadaniem będzie zintegrowanie dwóch innych rozwijanych przez MF aplikacji - klienta pocztowego Thunderbird oraz kalendarza Sunbird. Efektem tych prac może stać się "kombajn" o funkcjonalności zbliżonej do Outlooka Microsoftu.

Jak wynika z opublikowanego na stronie Mozilla Foundation planu, już w listopadzie tego roku powinna pojawić się wersja 0.1 programu - pozbawiona najpoważniejszych wykrytych do tej pory w kodzie błędów (związanych z utratą danych). Dat udostępnienia kolejnych wersji na razie nie podano.

Wiadomo jednak, jakich funkcjonalności należy się w nich spodziewać - programiści Mozilla Foundation zamierzają pracować m.in. nad synchronizacją danych z urządzeniami przenośnymi, pełniejszą integracją z Thunderbirdem oraz rozbudowanymi opcjami planowania zadań.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Jaka ładowarka do iPhone 14? Najlepsze propozycje w 2023 roku

Przedstawiciele fundacji liczą na to, że połączenie funkcjonalności Thunderbirda i Sunbirda sprawi, że ich produkty zainteresują użytkowników korporacyjnych - czyli osoby korzystające dziś przede wszystkim z programu Microsoft Outlook, wchodzącego w skład pakietu MS Office.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: