Mozilla wprowadzi do Firefoxa automatyczne aktualizacje

Jeśli ktoś używa przeglądarki Chrome, z pewnością przyzwyczaił się do automatycznych aktualizacji tej aplikacji, przebiegających w tle i bez pytanie o zdanie użytkownika. Podobne rozwiązanie wkrótce zagości w Firefoxie.

Mozilla planowała wprowadzenie tego rozwiązania od jakiegoś czasu, dziś już wiadomo, że pojawi się ono wraz z wydaniem Firefox 30, co nastąpi 10 czerwca b.r. Jak powiedział Benjamin Smedberg, jeden z inżynierów odpowiedzialnych za rozwój przeglądarki, około 2% użytkowników posługuje się starszymi jej wersjami, ponieważ nie wiedzą, że muszą dokonać aktualizacji poprzez zakładkę. Automatyczne aktualizacje pozwolą na używanie najnowszych wydań "liska", przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich ustawień i preferencji użytkownika.

Mozilla wprowadzi do Firefoxa automatyczne aktualizacje

Dodatkowo do przeglądarki ma zostać dodany hotfix, dzięki któremu większość wtyczek będzie gładko dostosowywać się do kolejnych edycji Firefoxa. Właśnie, skoro już o tym mowa - każde nowe wydanie przeglądarki będzie sygnalizowane. Jeśli np. w nocy ukaże nowa wersja przeglądarki, to użytkownik, gdy uruchomi ją rano, zobaczy okienko z informacją o tym fakcie i możliwością natychmiastowej aktualizacji. Nie będzie więc musiał zaglądać do Pomocy, aby sprawdzić, czy jest nowa wersja Firefoxa.

Zobacz również:

  • Mozilla Firefox w Microsoft Store. Wreszcie
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]
  • Edge zniechęca do pobierania Chrome