Mozilla zachęca do wolontariatu

W drugiej połowie września Mozilla organizuje akcję "Mozilla Service Week" - w jej ramach użytkownicy Sieci będą mogli udzielić pomocy i wsparcia w zakresie technologii komputerowych osobom, którego takiego wsparcia potrzebują. Producent Firefoksa zachęca do udziału w przedsięwzięciu wszystkich internautów-wolontariuszy.

Inicjatywę "Mozilla Service Week" zaplanowano na 14-21 września. Użytkownicy pragnący podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami mogą zarejestrować się jako wolontariusze w serwisie Mozilla Service. Za pośrednictwem tej strony można także zgłosić potrzebę pomocy - opcja ta skierowana jest zarówno do organizacji non-profit jak i do osób indywidualnych.

W jaki sposób można pomóc? Np.: ucząc starsze osoby, jak korzystać z Internetu; służąc doradztwem i wsparciem technicznym organizacjom non-profit w utrzymywaniu serwisów internetowych oraz lepszemu wykorzystywaniu potencjału Sieci; tworząc poradniki komputerowe, itp.

Konkretny sposób pomocy można wybrać na stronach organizacji partnerskich - Idealist.org i BetterPlace.org - znajdują się tam informacje o osobach i organizacjach, które zgłosiły potrzebę wsparcia.

Więcej informacji: Mozilla Blog

Uwaga: 19 sierpnia, czyli już dziś, o godz. 18.00 będzie można wziąć udział w internetowym szkoleniu dla wolontariuszy, przeprowadzonym za pośrednictwem stronyhttp://air.mozilla.com . Aby obejrzeć przekaz online, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę Firefox 3.5.