Mozilla załatała krytyczne luki w Firefoksie 10

Firefox został zaktualizowany przez Mozillę do wersji 10.0.1. Załatano w ten sposób krytyczną lukę w przeglądarce, która potencjalnie mogła zostać wykorzystana przez hakerów. To już trzeci raz z rzędu, gdy przeglądarka Mozilli jest aktualizowana krótko po wydaniu jej nowej wersji.

Firefox

Firefox 10 został wprowadzony 31 stycznia, a już 10 lutego wydano aktualizację 10.0.1. Podobnie było w przypadku Firefoksa 9, którego wydano 20 grudnia i szybko wprowadzono dla niego aktualizację łatającą błędy grożące głównie użytkownikom Maków. Podobne problemy miał Firefox 8, a zaktualizowano go w dwa tygodnie po wydaniu.

Najnowsza aktualizacja dotyczy Firefoksa 10.0.1 oraz Firefoksa ESR 10.0.1, który jest wersją przeglądarki o wydłużonym cyklu wydawniczym i przeznaczoną zwłaszcza do użytku biznesowego. Gdy zwykły Firefox będzie przechodził od wersji 10 do 16, ESR będzie aktualizowany od wersji 10.0.0 do 10.0.6. Tak przynajmniej podawano do tej pory.

Aż do 17 wersji Firefoksa, jego odpowiednik ESR nie będzie zmieniał swojego interfejsu, a dopiero wraz z wydaniem tej wersji przeglądarki pojawi się jej odpowiednik ESR 17. Dziwi jednak obecne nazewnictwo aktualizacji Firefox ESR 10.0.1 skoro nazwa ta miała dotyczyć dopiero odpowiednika zwykłej wersji przeglądarki w wersji 11.

Nie zmienia to jednak faktu, że Mozilla załatała lukę w obu wersjach oferowanej przez siebie przeglądarki. Dzięki temu powinny one być bezpieczniejsze i stabilniejsze. Firefoksa 10.0.1 można pobrać z naszego działu download, a jego wersję ESR ze strony producenta.