Mozilla: zostań pilotem-oblatywaczem Firefoksa

Jeśli jesteś fanem przeglądarki Firefox, Mozilla zaprasza cię do współpracy nad poprawą i rozbudową funkcjonalności tego popularnego programu - bez względu na to, jakim zasobem wiedzy informatycznej dysponujesz. Wystarczy pobrać i zainstalować dodatek o nazwie Test Pilot.

Do pobrania

Test Pilot 0.1.0

Po zainstalowaniu dodatku użytkownik automatycznie staje się członkiem zespołu testerów Mozilla Labs i będzie otrzymywał informacje o zbliżających się testach. Udział w nich nie jest konieczny - dostępna będzie opcja pominięcia testu. Ponadto, jeśli test przeglądarki wymaga zainstalowania kolejnych dodatków, Test Pilot poprosi użytkownika o zgodę.

Po zakończeniu testu można też zdecydować, czy przesyłać zgromadzone w jego czasie dane do Mozilli czy też nie. Dane z testów, które zostaną przesłane do Mozilli, będą przez nią przechowywane z poszanowaniem prywatności użytkowników - identyfikacja i dostęp do informacji osobistych testerów nie będą możliwe.

Mozilla zachęca do udziału w programie - użytkownicy-testerzy będą mieć dostęp do najnowszych funkcji i projektów) optymalizacji interfejsu Firefoksa przed innymi. Inauguracja programu Test Pilot obejmuje sondaż, który ma dostarczyć Mozilli danych odnośnie profilu użytkowników-testerów.

Własne propozycje testów można zgłaszać za pośrednictwem strony Mozilla Wiki.

Dodatek Tes Pilot 0.1.0 przeznaczony jest wyłącznie do współpracy z Firefoksem w wersji 3.5 lub nowszej.