Możliwe, że powstanie oficjalny odtwarzacz iTunes na Androida

Sklep iTunes od zawsze opierał się o sprzedaż utworów i albumów muzycznych. W przypadku urządzeń mobilnych dostępny jest w dodatku wyłącznie na urządzenia firmy Apple. Możliwe jednak, że niedługo się to zmieni.

Apple iTunes to największy na świecie sklep z cyfrową muzyką w formie plików MP3, który spopularyzował taką formę zakupów. Firma Tima Cooka zagrożona jest jednak rosnącą popularnością usług streamingu materiałów audio. Nie na rękę Apple jest też fakt, jak duży udział w rynku mobilnym mają urządzenia z systemem Google Android, których posiadacze nie maja możliwości płacenia za treści w iTunes z poziomu smartfona lub tabletu.

Możliwe jednak, że amerykański producent ma już pomysł na rozwiązanie obu problemów. Pierwszym krokiem było wprowadzenie usługi iTunes Match, która pozwalała zintegrować z biblioteką iTunes swoje własne zbiory muzyczna. Drugim krokiem w stronę stworzenia konkurencyjnej usługi wobec takich firm jak Spotify, Deezer i WiMP było udostępnienie iTunes Radio, które pozwala na słuchanie stacji radiowych trafiających w gust muzyczny użytkownika.

Możliwe, że powstanie oficjalny odtwarzacz iTunes na Androida

Trzecim krokiem, jak można wywnioskować z pojawiających się w sieci doniesień, miałoby być udostępnienie usługi strumieniowania dowolnych utworów w ramach iTunes Radio właśnie na wzór Spotify. Dla iTunes byłoby to jednak sporym problemem, bo mogłoby spowodować znaczny spadek sprzedaży klasycznych plików MP3. Możliwe jednak, że firma Tima Cooka uratuje zyski poprzez wprowadzenie aplikacji iTunes na smartfony i tablety z Androidem. Jeśli wierzyć doniesieniom gadgets.ndtv.com, Apple poważnie rozważa taki scenariusz.