Można już zamawiać notebooki Asus Lamborghini VX7

Asus rozpoczął sprzedaż kolejnego "wyścigowego" notebooka noszącego oznaczenie Automobili Lamborghini VX7. Przeznaczone dla graczy urządzenie to prawdziwy potwór! Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć o 4-rdzeniowym procesorze Intela i możliwości zmagazynowania aż 1,5 TB danych.

Asus Lamborghini VX7 z pewnością pozwoli swojemu właścicielowi na wyróżnienie się w tłumie. Cechuje go bowiem bardzo agresywny design nawiązujący do znanych wszystkim fanom motoryzacji włoskich samochodów sportowych. Warto tutaj również wspomnieć, że konstruktorzy urządzenia pomyśleli także o takich luksusowych dodatkach jak skóra pod klawiaturą w miejscach, w których znajdują się nadgarstki.

Jak przystało na wyścigowy sprzęt, VX7 może się również bez fałszywej skromności pochwalić tym co znajduje się pod jego "maską". Korzysta bowiem z takich podzespołów jak 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-2630QM (6 MB Cache, 2,0 GHz, do 2,9 GHz z Turbo Boost), maksymalnie 16 GB pamięci RAM (1333 MHz DDR3), wyposażony w 3 GB pamięci GDDR5 układ graficzny GeForce GTX 460M oraz nagrywarka Blu-ray (można też wybrać Blu-ray combo lub nagrywarkę DVD). Dosyć interesująco prezentuje się ponadto opcja konfigurowania zestawu dwóch dysków twardych mając do wyboru:

- "zwykłe" dyski SATA (5400 rpm): 500GB/640GB/750GB

- "zwykłe" dyski SATA (7200 rpm): 500GB/750GB

- 500-gigabajtowy hybrydowy dysk SATA SSD (10 000 rpm) z dodatkową pamięcią flash.

Oznacza to, że klient może wyposażyć komputer w przestrzeń dyskową o maksymalnej pojemności wynoszącej aż 1,5 TB (w przypadku skorzystania z "zwykłych" dysków) lub 1,25 TB (w przypadku mieszanki "zwykłego" dysku z hybrydowym).

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.06.2023]

Jeżeli chodzi o pozostałe elementy komputera, dysponuje on 15,6-calowym ekranem podświetlanym diodami LED (potrafi na nim wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli), modułami Gigabit Ethernet i 802.11 b/g/n, wbudowaną w obudowę 2-megapikselową kamerą internetową, przydatnym czytnikiem kart pamięci (8 w 1), możliwością komunikacji z innymi urządzeniami za pomocą portu USB 3.0 i technologii Bluetooth oraz pozwalającym na przesłanie obrazu na ekran telewizora cyfrowym interfejsem HDMI. Warto też na koniec wspomnieć, że VX7 mierzy 402 x 309 x 58 mm, waży 3,8 kg, zasilany jest za pomocą 8-ogniwowego akumulatora i pracuje pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 7 (można wybierać pomiędzy jego różnymi wersjami - Ultimate, Professional, Home Premium i Home Basic).

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego nowość Asusa:

Niestety, co jednak nie powinno nikogo dziwić, Asus Lamborghini VX7 jest drogi. Za pracujący pod kontrolą systemu Windows 7 Home Premium 64-bit model w topowej konfiguracji trzeba bowiem zapłacić w uruchomionym właśnie systemie przedsprzedaży 1995 euro, co po przeliczeniu (zgodnie z dzisiejszymi notowaniami kursów walut) daje nam sumę nieco przekraczającą 8 tysięcy złotych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: