Można się rozejść - stare komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]

Finalnie może okazać się, że komputery niekompatybilne z Windows 11 i tak otrzymają nowy system i aktualizacje zabezpieczeń. Urządzenia mające 10 lat otrzymały nowe łatki udostępnione w ramach pierwszego Patch Tuesday dla Windows 11.

Microsoft zauważalnie zwiększył wymagania systemu operacyjnego Windows 11. W związku z koniecznością posiadania nowoczesnego procesora i modułu TPM 2.0 spora ilość komputerów i laptopów z Windowsem 10 nie otrzyma aktualizacji do Windowsa 11.

Windows 11
Źródło: microsoft.com

Windows 11

Źródło: microsoft.com

W trakcie trwającego cały czas zamieszania Microsoft kilkukrotnie zmieniał swoje podejście. Aktualnie nowe oprogramowanie i wszystkie poprawki zabezpieczeń otrzymują komputery, które są w pełni kompatybilne z Windows 11. Jednocześnie firma nie zamierza blokować instalacji Windowsa 11 na niekompatybilnych komputerów. Gigant z Redmond przekazał jednak, że nie będzie oferował dla nich wsparcia oraz krytycznych aktualizacji zabezpieczeń.

Zobacz również:

  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Czy pójdzie mi Windows 11 - wymagania i lista kompatybilnego sprzętu
  • Windows 11: jak uruchomić God Mode? [PORADNIK]

Jednocześnie Microsoft wydał oficjalną instrukcję obejścia wymogu stosowania modułu TPM 2.0 w komputerach z systemem operacyjnym Windows 11.

Zgodnie z najnowszymi wiadomościami przekazanymi przez portal HTNovo komputery niespełniające wymagań Windowsa 11 otrzymały pierwsze aktualizacje zbiorcze udostępnione we wtorek w ramach akcji Patch Tuesday.

W chwili obecnej brakuje oficjalnego oświadczenia w sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie ograniczy aktualizacji dla niekompatybilnych komputerów.

AKTUALIZACJA 15.10.2021

Do sieci napływają kolejne raporty od użytkowników Windowsa 11. Okazuje się, że nawet bardzo leciwe konstrukcje, które nie spełniają wymagań systemu operacyjnego otrzymały łatki udostępnione w ramach pierwszej akcji Patch Tuesday dla Windowsa 11.

Komputery z procesorami Intel Core drugiej generacji - Sandy Bridge - otrzymały najnowsze poprawki. Mowa o urządzeniach, które trafiły na rynek w 2011 roku i pierwotnie pracowały pod kontrolą Windowsa 7.

Aktualnie brakuje nadal jasnego stanowiska Microsoftu. Firma przestrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za instalacje Windowsa 11 na niewspieranych komputerach. Będzie to jednak prawdodpobnie jedynie zasłona dymna, aby w razie problemów firma nie musiała udzielać pomocy posiadaczom starszych pecetów.

AKTUALIZACJA 18.10.2021

Po kilku dniach do sieci napływają kolejne raporty. Na reddicie znajdziemy wiele postów potwierdzających nasze wcześniejsze przypuszczenia. Microsoft wprowadził aktualizację Windowsa 11 na wszystkie komputery, które pracują pod kontrolą tego systemu operacyjnego. Mowa już nie tylko o nieco starszych komputerach z procesorami 6 i 7 generacji. Najnowsze łatki Patch Tuesday otrzymały również jednostki wyposażone w układy Core 2 Duo, które sprzedawane były w latach 2008-2010.

Aktualizacja: 18 października 2021 07:34
Aktualizacja: 15 października 2021 08:56