Mroczny Rycerz na Blu-ray - doskonały materiał demo do testowania kina domowego

Fakt, że posiadamy nowoczesny telewizor i zestaw kina domowego nie oznacza, ze korzystamy z maksymalnych możliwości tego sprzętu. Który film wyciśnie ostanie poty z naszego kina domowego i zaoferuje najlepszą możliwą jakość obrazu i dźwięku? Otóż Mroczny Rycerz na Blu-ray.

Mroczny Rycerz na Blu-ray

Mroczny Rycerz to nie tylko najlepsza filmowa adaptacja serii komiksowej o człowieku nietoperzu, ale także najlepszy materiał demo do sprawdzania demonstrujący potęgę High Definition. Mroczny Rycerz na Blu-ray doskonale posłuży nam do sprawdzenia jakości sprzętu, który chcemy zakupić - telewizora i zestawu kina domowego.

Obraz w Dark Knight - sekwencja pościgu nagrana w formacie IMAX

Kluczowe sceny akcji w Mroczny Rycerzu nakręcone zostały kamerą 70mm w formacie IMAX - wygląda to absolutnie zachwycająco na Blu-ray, gdzie są nagrane w aspekcie 1.78:1. Od momentu premiery Mrocznego Rycerza na Blu-ray w 2008 roku, ta sekwencja pościgu budzi nieustający zachwyt. Pomimo tego, że większość filmu jest pogrążona w mroku, nagranie kamerą 70 mm sprawia, że obraz ma niesamowitą wręcz szczegółowość i żywą, soczystą kolorystykę.

Mroczny Rycerz na Blu-ray

Mroczny Rycerz na Blu-ray

Dolby True HD 5.1 w Dark Knight to dźwiękowe arcydzieło

Perfekcyjnemu obrazowi idzie w sukurs znakomita ścieżka dźwiękowa - jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych w formacie Dolby TrueHD 5.1, jakie pojawiły się na rynku. Scena zaczyna się ciszą, punktowaną hałasem z helikoptera i w miarę wjeżdżania głębiej w tunel, scena dźwiękowa coraz bardziej się poszerza. Pościg w tunelu Chicago to absolutne dźwiękowe arcydzieło. Strzały Jokera odbijające się od opancerzonego samochodu, przemieszczają się od lewej do prawej strony. I ten przeraźliwy zgrzyt metalu, gdy rozbija się batmobil... A potem motocykl Batmana maksymalnie zmuszający do pracy głębokie niskie tony... Z pewnością jest to najlepszy film na Blu-ray, który wyciska ostatnie poty z subwoofera.

Mroczny Rycerz - krystaliczny obraz, bombastyczny dźwięk czyli najlepszy Blu-ray

Ta scena pościgu w tunelu w Mroczny Rycerzu to od początku do końca absolutnie zachwycający pokaz możliwości audiowizualnych. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami, jak na waszym telewizorze i kinie domowym powinien wyglądać i brzmieć film zapisany na Blu-ray. To doskonały materiał dla tych, którzy nie wierzą, że na razie Blu-ray nie da się niczym innym zastąpić.

Joker

Joker

Inne znakomite edycje Blu-ray znajdziecie w artykule pt. Top 5 najlepszych filmów Blu-ray na 5 urodziny niebieskiego formatu.

Źródło: HCC