"Mściwe" chłodzenie OCZ

Vendetta to nazwa nowego coolera, który pojawił się w ofercie firmy OCZ. Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i AMD, dysponuje ciepłowodami bezpośrednio stykającymi się z powierzchnią procesora.

Vendetta (OCZTVEND) mierzy bez wiatraka 97 x 79 x 134 mm. Korzysta z aluminiowego radiatora oraz przymocowanego do jego bocznej ściany 92-milimetrowego wentylatora. Jego łopatki obracają się z prędkością 1200 - 2800 obrotów na minutę i zapewniają przepływ powietrza na poziomie 39 - 54,6 CFM. Urządzenie dysponuje systemem PWM (dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora) i generuje hałas na poziomie 24 - 34 dB.

OCZ Vendetta

OCZ Vendetta

Cooler przeznaczony jest do współpracy zarówno z procesorami AMD (754/755/939/AM2), jak i Intela (775). Producent podkreśla jego dużą wydajność zapewnianą przez trzy miedziane ciepłowody, które - w przeciwieństwie do standardowo spotykanych rozwiązań - bezpośrednio stykają się z powierzchnią chłodzonego procesora.

Producent objął urządzenie rocznym okresem gwarancji. Niestety jego cena nie została podana. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.