Multi Commander - nowa odsłona popularnego menadżera plików

Dziś pojawiło się nowe wydanie Multi Commandera, oznaczone numerem 4.5.0 Build 1768. Pojawia się w nim nowa opcja podglądu plików.

Aplikację tą cechują spore możliwości konfiguracyjne oraz wygodny interfejs. Użytkownik ma tu do dyspozycji dwa okienka, jednak warto zauważyć, że w każdym może otworzyć kilka zakładek, a w dolnym panelu ma pod ręką takie funkcje jak m.in. kalkulator, menadżer zadań, odtwarzanie playlist czy też komendę zaznaczanie plików konkretnego typu (np. tylko grafik). Dolny panel jest w pełni konfigurowalny i można umieścić w nim komendy, których użytkownik najczęściej używa. Dodatkowo można wybrać opcję kolorowania plików wg rodzajów - co przyda się w sytuacji, gdy w jednym folderze znajdują się np. pliki audio, graficzne oraz dokumenty, a użytkownik chce je porozdzielać.

Multi Commander - nowa odsłona popularnego menadżera plików

Multi Commander w wydaniu 4.5.0 Build 1768 wprowadza opcję podglądu miniatur plików wraz z detalami. Oprócz tego dodano funkcję "Crop to Square", pozwalającą na lepsze ich wyświetlanie. Inne nowości dotyczą wyglądu oraz kolorystyki, a także poprawki kilku znanych funkcji. Tu warto odnotować usprawnienie zbiorowej zmiany nazw plików oraz optymalizację połączeń z FTP. Jak i przy poprzedniej edycji, także i przy tej są dwie wersje do pobrania:

- Multi Commander dla systemów 32-bit

- Multi Commander dla systemów 64-bit