Multi Commander - wygodne zarządzanie plikami

Multi Commander to cieszący się uznaniem użytkowników menadżer plików, którego najnowsza wersja ujrzała właśnie światło dzienne.

Interfejs programu umożliwia pracę w dwóch okienkach. Nie muszą być one tej samej wielkości - w opcji Widok możemy wybrać ich proporcje, np. 50/50, 25/75 czy też zdecydować się na eksplorację plików w jednym tylko oknie. W dolnej części ekranu mamy panel, gdzie zebrano najczęściej stosowane opcje oraz użyteczne komendy - np. ukrywanie plików wykonywalnych, bibliotek DLL, skróty do dostępnych lokalizacji, zaznaczenie tylko plików obrazów, a nawet odtwarzanie playlist w formacie .m3u.

Multi Commander - wygodne zarządzanie plikami

Panel dolny

Wygodnym rozwiązaniem, jakie zastosowano w Multi Commanderze, jest koloryzacja plików według ich rodzajów - dzięki temu szybko orientujemy się po samych barwach, jakiego typu dane znajdują się w danym folderze. Np. domyślnie pliki tekstowe mają jasnozieloną barwę, archiwa ciemnopomarańczową, a muzyczne - czerwoną. Użytkownik może sam ustalać zasady nadawania barw oraz tworzyć ich reguły.

Multi Commander - wygodne zarządzanie plikami

Koloryzacja plików

Olbrzymie możliwości kryją się także w Narzędziach menadżera. Znajdziemy tu zarówno opcje konwersji tekstu, jak też i możliwość dokonywania zmian atrybutów plików, a także weryfikacje sumy kontrolnej, dodawanie uprawnień czy edycję metadanych plików graficznych. Omówienie wszystkich możliwych opcji zasługiwałoby na spory, kilkustronicowy artykuł.

Multi Commander - wygodne zarządzanie plikami

Multi Commander - Narzędzia

Najlepiej sprawdzić w praktyce, co oferuje Multi Commander, a na zachętę dodam, że jest to aplikacja w pełni darmowa i posiada całkowicie spolonizowany interfejs użytkownika. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z tych programów, które po prostu trzeba mieć pod ręką. Są dwie wersje do pobrania:

- Multi Commander dla systemów 32-bit

- Multi Commander dla systemów 64-bit