Multimedia Microsoftu

Microsoft zaprezentował odświeżoną linię produktów multimedialnych, w skład której weszły m.in. bezprzewodowe myszki, klawiatury i gamepad USB.

Microsoft zaprezentował odświeżoną linię produktów multimedialnych, w skład której weszły m.in. bezprzewodowe myszki, klawiatury i gamepad USB.

Atrakcyjnie prezentuje się zestaw Microsoft Wireless Desktop, w skład którego wchodzi ergonomiczna bezprzewodowa klawiatura (z podstawką pod nadgarstki) oraz bezprzewodowa wersja myszki Wheel Mouse. Mysz posiada pięć programowalnych klawiszy plus rolkę przewijania. Model ten nie został jednak zbudowany według technologii optycznej, lecz bazuje na tradycyjnym mechanizmie z kulką. Zestaw powinien pojawić się w sprzedaży w październiku w cenie 85 USD. Od stycznia przyszłego roku myszka Wireless Wheel Mouse będzie oferowana także jako samodzielny produkt, którego cenę ustalono na 49 USD.

Zobacz również:

  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

Do odświeżonej oferty myszek dołączy również zmodyfikowana wersja modelu IntelliMouse Explorer, która w stosunku do poprzednika zostanie wyposażona w nowy sensor optyczny o rozdzielczości 6000 dpi. Wygląd i kształt pozostaną nie zmienione. Ciekawostką będą nowe sterowniki IntelliPoint 4,01, dzięki którym szybkość przewijania obrazu będzie uzależniona od tego, jak szybko użytkownik porusza rolką.

Dla graczy Microsoft przygotował gamepad SideWinder, który podłącza się do komputera za pośrednictwem złącza USB. Jego cena nie jest na razie znana.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: