Multimedia Polska: wideo na żądanie jeszcze we wrześniu

Firma Multimedia Polska, operator telewizji kablowej i dostawca usług internetowych, zamierza jeszcze w tym miesiącu uruchomić usługę VoD (wideo na żądanie) - informuje agencja ISB.

O planach wprowadzenia nowej usługi poinformował w rozmowie z dziennikarzem ISB Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska. Rogowski zadeklarował też, iż spodziewa się, że do końca roku z wideo na żądanie zacznie korzystać kilkadziesiąt tysięcy klientów operatora i że z czasem z usług tych skorzysta prawie każdy, kto będzie miał taką możliwość.

Nie wiadomo na razie, jak obszerny będzie katalog filmowy Multimedia Polska. Cennik będzie zróżnicowany - opłata za wypożyczenie filmu uzależniona będzie od tego, do jakiej kategorii zostanie on zaliczony (droższe będą np. nowości). Andrzej Rogowski deklaruje, że ceny będą zbliżone do oferty tradycyjnych wypożyczalni filmów.

Usługi Multimedia Polska dostępne są w całej Polsce, w ponad 1,6 tys. miejscowości (wedle danych operatora). Pod koniec czerwca firma miała łącznie 601 tys. klientów - z czego ponad 180 tys. było użytkownikami co najmniej dwóch usług (spośród telewizji, Internetu i telefonu), a ponad 39 tys. to abonenci usługi Triple Play (wszystkie trzy usługi łącznie).