Multimedia przez DAB

Angielska firma Psion InfoMedia rozpocznie sprzedaż komputerowego odbiornika DAB, oferującego dostęp do wielu interaktywnych usług.

Psion InfoMedia, oddział znanego angielskiego producent palmtopów, poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży produktu zwanego WaveFinder. Urządzenie to jest podłączanym do komputera odbiornikiem radiowym standardu Digital Audio Broadcast (DAB). Dzięki jego wykorzystaniu użytkownicy poprzez fale radiowe będą mogli odbierać nie tylko cyfrowe przekazy audio, lecz również informacje tekstowe, zdjęcia, odnośniki do stron w sieci czy internetowe witryny. Możliwe będzie nawet pobieranie i zapisywanie utworów muzycznych (w różnych formatach) bez podłączenia do Internetu.

WaveFinder to niewielkie urządzenie podłączane do portu USB komputera. Wszystkie funkcje sterujące dostępne są z poziomu dostarczanej aplikacji, a o stanie pracy urządzenie informuje także wbudowany wyświetlacz LCD. W Wielkiej Brytanii WaveFinder trafi do sprzedaży już w listopadzie, natomiast w pozostałych krajach europejskich sprzedawany będzie dopiero w przyszłym roku.

Transmisje w standardzie DAB docierają już do ponad 230 mln użytkowników na całym świecie. Psion InfoMedia nawiąże współpracę z nadawcami, takimi jak BBC, DigitalOne oraz innymi europejskimi nadawcami cyfrowego sygnału radiowego, by rozwijać dodatkowe usługi komercyjne możliwe do wdrożenia za pomocą tego medium.

Więcej informacji: www.psion.com


Zobacz również