Multimedia z Echo Fire 2.0

Synthetic Aperture ogłosiła ukazanie się Echo Fire 2.0, najnowszej wersji oprogramowania do przeglądania i edycji cyfrowych materiałów wideo.

Echo Fire 2.0 proponowane przez firmę Synthetic Aperture umożliwia uzyskanie bezbłędnego podglądu w czasie rzeczywistym plików wideo w programach Adobe After Effects i Photoshop. Oparty na aplikacji After Effects 5.0, Echo Fire 2.0 oferuje także odsłuch ścieżek audio w trybie 'real time', a funkcja przekierowywania 'video-to-FireWire' umożliwia podgląd filmów DV w każdym programie wyświetlającym pliki QuickTime, włącznie z profesjonalnymi aplikacjami audio jak ProTools czy Digital Performer, bez potrzeby korzystania z kosztownego slotu PCI.

Echo Fire 2.0 oferuje ponadto rozszerzoną kontrolę nad sposobem odtwarzania filmów, przeglądania statycznych obrazów, więcej opcji skalowania, wzmocnioną obsługę formatu Photoshopa oraz możliwość zapisania dowolnego 'preview' plików wideo na twardym dysku. Program współpracuje również ze sporą ilością aplikacji i systemów do odtwarzania cyfrowego wideo włącznie z Apple DV FireWire, Media 100, Digital Voodoo D1 Desktop, Aurora Video Systems Igniter and Fuse, Digital Origin DV FireWire, Pinnacle Systems CineWave i Targa 1000/2000.

Echo Fire 2.0 jest dostępny w wersji dla komputerów Macintosh PowerPC oraz współpracuje z programami Adobe After Effects 4.0 i nowszymi wersjami i Adobe Photoshop od 5.0 wzwyż oraz wymaga do pracy conajmniej Mac OS 8.6 i QuickTime 4.1.2. Program jest kompatybilny z systemami wideo NTSC i PAL i kosztuje 275 USD, a uaktualnienie z poprzedniej wersji 49 USD.

www.synthetic-ap.com


Zobacz również