Multimedialna gratka


Obsługa filmów - FlasKMPEG 0.78.39

Multimedialna gratka

Gdy zechcesz przechwycić z krążka DVD ścieżkę dźwiękową lub jej fragmenty, użyj tego bezpłatnego narzędzia.

Za pomocą programu FlasKMPEG podzielisz film MPEG (np. niezabezpieczony materiał na płycie DVD lub materiał z domowej kamery wideo) na mniejsze fragmenty. W trakcie wykonywania tej operacji można zmienić takie parametry, jak rozdzielczość czy liczba klatek na sekundę. Ponadto będziesz mógł zmniejszyć rozmiar kadru. Przyda ci się to, gdy zechcesz wypełnić cały ekran telewizora 16:9 filmem szerokoekranowym.

Systemy Windows 98/Me/NT4/2000/XP

Informacjehttp://flaskmpeg.sourceforge.net (916 KB)

Przechwytywanie ścieżek dźwiękowych - Free DVD MP3 Ripper 1.21

Coraz więcej wykonawców rezygnuje z koncertowych albumów audio CD. Zamiast tego wydają swoje koncerty na krążkach DVD, których nie da się słuchać w domowym ani w samochodowym sprzęcie stereo. Za pomocą tego bezpłatnego narzędzia przechwycisz całą ścieżkę dźwiękową z niezabezpieczonej płyty DVD i skonwertujesz ją na format MP3. Kliknij Change Settings, po czym ustaw żądaną szerokość strumienia (stałą bądź zmienną), częstotliwość próbkowania i liczbę kanałów (mono, stereo lub dźwięk dwukanałowy). Oprócz tego program potrafi tworzyć etykiety ID3.

Systemy Windows 98/Me/2000/XP

Informacjehttp://www.dvd-mp3.org (0,98 MB)

Konwertowanie filmów - Free iPod Video Converter 1.32

Multimedialna gratka

Ten program specjalizuje się w konwertowaniu filmów w formacie umożliwiającym oglądanie ich za pomocą przenośnego odtwarzacza iPod.

Free iPod Video Converter przekształca pliki w popularnych formatach wideo tak, aby można było odtwarzać je za pomocą iPoda. Oprócz konwencjonalnych filmów na płytach DVD program obsługuje formaty VCD, AVI, MPEG, WMV, RM, RMVB, DivX i ASF. Wygodny kreator pomaga dobrać właściwe ustawienia. Parametry, takie jak rozdzielczość, jakość obrazu i dźwięku, można ustawiać niezależnie od siebie.

Systemy Windows 95/98/Me/2000/XP

Informacjehttp://www.ipod-video-converter.org (1,65 MB)

Autoring DVD - IfoEdit 0.971

IfoEdit to spartański, lecz bardzo skuteczny program do authoringu płyt DVD. Za jego pomocą przekształcisz zmontowany uprzednio materiał w formacie MPEG-2 (patrz programy Cuttermaran i Mpeg2-Schnitt) w pliki z rozszerzeniem VOB charakterystyczne dla nośników DVD. Przygotowany w ten sposób zestaw plików skopiujesz na pustą płytę za pomocą swojego ulubionego programu do nagrywania. Pamiętaj jednak, aby wybrać kompilację DVD Video.

Systemy Windows 2000/XP

Informacjehttp://www.ifoedit.fr/download.php (485 KB)

Zarządzanie multimediami - iTunes 7.3

Oprogramowanie iTunes do odtwarzania treści multimedialnych i zarządzania nimi zostało zaprojektowane przez Apple'a specjalnie pod kątem odtwarzacza iPod. Oprócz utworów dźwiękowych i podcastów aplikacja trzyma pieczę nad audycjami telewizyjnymi i filmami - także tymi, które są zamawiane w internetowym sklepie iTunes. Oprócz funkcji wyszukiwania i sortowania usprawniono synchronizację z iPodem. Funkcja importowania pozwala przechwytywać na dysk ścieżki z niezabezpieczonych płyt Audio CD.

Systemy Windows 2000/XP

Informacjehttp://www.apple.com/itunes/ (47,4 MB)

Zarządzanie podcastami - Juice 2.2

Multimedialna gratka

Za pomocą Mp3taga możesz bardzo wygodnie tworzyć i modyfikować etykiety ID3 w plikach MP3.

Juice służy do subskrybowania podcastów internetowych i zarządzania nimi. Mowa o audycjach radiowych sporządzonych w formacie MP3. Aby zainicjować subskrypcję danego podcastu, skopiuj adres URL jego kanału RSS i wstaw go na listę subskrybowanych podcastów. Po sprawdzeniu dostępności nowych audycji wskaż, które z nich zamierzasz pobrać. Otrzymane w ten sposób treści dźwiękowe możesz odtwarzać za pomocą takich programów, jak chociażby Winamp (http://www.winamp.com ), Windows Media Player czy iTunes (patrz wyżej).

Systemy Windows 2000/XP

Informacjehttp://juicereceiver.sourceforge.net (6,29 MB)

Centrum multimedialnej rozrywki - MediaPortal 0.2.2.0

MediaPortal to jedna z niewielu poważnych konkurencji komercyjnych centrów multimedialnych. Służy jako centrum sterowania treściami multimedialnymi. Pozwala między innymi odtwarzać filmy i muzykę we wszystkich formatach plików, oglądać obrazki i zdjęcia, a także oglądać i nagrywać audycje telewizyjne. Aplikacja wymaga zainstalowania środowiska .NET Framework 2.0, sterownika DirectX 9.0c i odtwarzacza Windows Media Player 9 lub 10.

Systemy Windows 2000, XP z dodatkiem SP2

Informacjehttp://www.team-mediaportal.com (30,2 MB)