Multimedialna kostka Emtec

Movie Cube -R to nazwa nowego urządzenia firmy Emtec. Jest to cyfrowy magntowid, który może nagrywać programy telewizyjne, zapisując materiał wideo na wbudowanym twardym dysku. W sprzedaży znajdzie się kilka wersji Movie Cube -R, wyposażonych w HDD o różnej pojemności (160, 250, 320, 400 i 500 GB).

Transmisje telewizyjne nagrywane są w standardowej jakości, a filmy HD - w jakości HD. Movie Cube -R obsługuje takie formaty multimedialne jak MP3, WMA, WAV, OGG (audio), MPEG 2, MPEG 4, AVI, VOB, DAT, MP4, XVID (wideo), JPG, JPEG, BMP (grafika). W obudowie urządzenia znalazło się miejsce na klawisze funkcyjne. Dodatkowo, Cube skomunikowany z telewizorem wyświetla na jego ekranie wirtualną klawiaturę, ułatwiającą zarządzanie kolekcją plików na dysku.

Emtec Movie Cube -R

Emtec Movie Cube -R

Można również zaprogramować początek nagrywania danego programu na określoną godzinę (funkcja Time Shifting). W czasie nagrywania można korzystać ze zgromadzonych już na dysku plików.

Wymiary urządzenia wynoszą 204 x 177 x 53 mm. Posiada ono port USB 2.0, czytnik kart pamięci SD/MMC/MS oraz zintegrowaną kartę sieciową Ethernet 10/100. Movie Cube -R nie dysponuje wbudowanym czytnikiem dysków optycznych.

Ceny netto:

- wersja 160 GB: ok. 650 zł

- wersja 250 GB: ok. 720 zł

- wersja 320 GB: ok. 800 zł

- wersja 400 GB: ok. 860 zł

- wersja 500 GB: ok. 950 zł

Producent zapowiada, iż w listopadzie tego roku do sprzedaży wejdzie wersja urządzenia wyposażona w moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, natomiast w styczniu 2008 r. będzie można nabyć Movie Cube -R z tunerem cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz obsługą interfejsu HDMI. Ich ceny nie są jeszcze znane.

Strona producenta: Emtec


Zobacz również