Multimedialne centrum od Kodaka

Firma Kodak zaprezentowała uniwersalny odtwarzacz multimedialny o nazwie Theater HD. Dzięki urządzeniu możliwe jest m.in. oglądanie na ekranie telewizora treści HD (filmów i zdjęć) przechowywanych na dysku komputera.

Theater HD komunikuje się z komputerem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WiFi - wystarczy odpowiednio skonfigurować połączenie, by za pośrednictwem najnowszego produktu Kodaka wyświetlać na ekranie telewizora zdjęcia czy filmy HD (urządzenie potrafi wygenerować obraz o rozdzielczości 720p) przechowywane na dysku komputera.

Za pośrednictwem Theater HD możemy również wyświetlić na ekranie pewne treści z serwisów internetowych - np. filmy z serwisu Youtube.com lub interetowe galerie zdjęć; urządzenie może też posłużyć do słuchania podcastów czy internetowych stacji radiowych.

Kodak Theater HD

Kodak Theater HD

Nowość jest wyposażona w port USB oraz czytnik kart pamięci flash (Secure Digital) - dzięki temu może posłużyć do wyświetlania zdjęć zapisanych w pamięci aparatu czy na karcie. Co więcej, Theater HD potrafi od razu skopiować takiego fotografie i wysłać je do zdefiniowanego wcześniej serwisu internetowego (np. galerii zdjęć), a także przesłać je do cyfrowej ramki.

Cenę urządzenia, które powinno pojawić się w sklepach we wrześniu, ustalono na ok. 300 USD.