Multimedialne nowości Nokii

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj kongresu Nokia World, firma zaprezentowała swoje nowe urządzenia i usługi. Nokia stawia na multimedialność, personalizację urządzeń i współpracę z serwisami społecznościowymi.

Podczas kongresu Nokia zapowiedziała aplikację Lifecasting with Ovi, która powstała przy współpracy z serwisem społecznościowym Facebook. Aplikacja ma ułatwić użytkownikom urządzeń mobilnych korzystanie z serwisu, umożliwi szybkie logowanie i informowanie o swojej lokalizacji i statusie na portalu Facebook bezpośrednio z ekranu głównego urządzenia.

Multimedialne nowości Nokii

Nokia N97 mini

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie mieć swoją premierę w nowym urządzeniu Nokia N97 mini, stanowiącym odmianę modelu Nokia N97. Nokia N97 mini to komputer mobilny z odchylanym ekranem dotykowym 3,2", klawiaturą QWERTY i w pełni personalizowanym ekranem głównym.

Nokia N97 mini posiadać będzie nowe oprogramowanie, które zostanie udostępnione w październiku jako aktualizacja do urządzenia Nokia N97, wzbogacone o nowe widżety ekranu głównego i przewijanie szybkim ruchem palca.

Więcej na stronie Computerworld.pl.

W Polsce powstaje też system powszechnych płatności mobilnych, dzięki któremu klienci banków i sieci komórkowych będą mogli opłacać przez telefon komórkowy większość dokonywanych transakcji.