Multimedialny Microsoft

Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli wprowadzenie na rynek serii nowych produktów z serii Windows Media. Pakiet, nazwany roboczo "Corona", ma zawierać zarówno oprogramowanie serwerowe i narzędzia programistyczne oraz aplikacje przeznaczone dla indywidualnych użytkowników.

Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli we wtorek rychłe wprowadzenie na rynek całej serii nowych produktów z serii Windows Media. Pakiet, którego kodowa nazwa to "Corona", zawierać ma zarówno nowe oprogramowanie serwerowe oraz narzędzia programistyczne, jak i aplikacje przeznaczone dla indywidualnych użytkowników. Ma on być również w pełni zgodny z przygotowywaną przez Microsoft platformą .Net.

Przedstawiciele koncernu poinformowali również, że gotowa jest już wersja beta Windows Media Services dla systemu Windows .Net Server. Aplikacja ta ma umożliwić użytkownikom korzystanie z transmisji strumieniowej formatów Windows Media Audio (WMA) oraz Windows Media Video (WMV) - które mają być powszechnie wykorzystywane na platformie .Net.

Jedną z zaprezentowanych właśnie nowości jest technologia Fast Stream, która, według przedstawicieli firmy umożliwi szybkie odtwarzanie "streamingu" - bez konieczności buforowania danych. "Fast Stream umożliwi internautom szybkie "przełączanie" się między kanałami cyfrowego radia czy telewizji - dokładnie tak, jak we współczesnej telewizji", mówi Jonathan Usher, przedstawiciel Microsoftu.

Wprowadzanie na rynek poszczególnych elementów nowego systemu multimedialnego rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Przedstawiciele Microsoftu obiecują, że "Corona" pozwoli na transmitowanie przez Internet przekazu audio o jakości lepszej od płyt CD oraz wideo porównywalnego z telewizją cyfrową.


Zobacz również