Multimedialny kombajn ATI w nowej odsłonie

ATI zaprezentowało nowe modele multimedialnych kart graficznych serii All-in-Wonder. Bazują na procesorze Radeon 9600 PRO i w stosunku do poprzedników posiadają kilka istotnych udoskonaleń.

Nowości to:

-radio FM. Dodatkowy tuner radiowy w połączeniu z ciekawym oprogramowaniem pozwala na takie manipulacje zapisem dźwięku jak: nagrywanie audycji z przesunięciem czasowym (analogicznie do funkcji Time Shift znanej z tunerów TV), eksport nagrań do formatu MP3, itd. Pozostałe opcje związane z radiem to: budzik, edycja identyfikatorów stacji radiowych.

-pilot Remote Wonder II. Ma zasięg kilkunastu metrów, działa korzystając z fal radiowych, przejmuje rolę myszy komputerowej, posiada 6 programowalnych przycisków.

-podwójne wyjścia monitorowe. Dotychczas karty All-in-Wonder miały zawsze pojedyncze złącza monitorowe. Teraz się to zmieniło.

Pozostałe funkcje i wyposażenie kart nie zmieniło się w stosunku do modeli dotychczas dostępnych na rynku. Nadal tuner telewizyjny pozwala na zapamiętanie 125 kanałów, karta ma wejścia i wyjścia wideo standardów kompozyt i S-Video oraz wyjście komponentowe.

Karty mają pojawić się na europejskim rynku w ciągu 4-6 tygodni w cenie ok 250 USD.