Multimedialny monitor NEC-a

NEC nie zapomina o fanach cyfrowej rozrywki. 20-calowa, panoramiczna matryca nowego monitora tej firmy, MultiSync 2070WNX, może wyświetlić obraz o rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli, co - zdaniem przedstawicieli NEC-a - zapewni dobrą jakość odtwarzania filmów na domowym komputerze.

Użyteczna powierzchnia ekranu to prostokąt o wymiarach 432 x 324 mm. Obraz może być wyświetlany w jasności 300 cd/m2 i w kontraście 600:1, a czas reakcji matrycy wynosi 8 ms. Wyświetlany obraz jest widoczny dla użytkownika patrzącego na monitor pod kątem 160 stopni w poziomie i 145 w pionie.

Multimedialny monitor NEC-a

NEC MultiSync 2070WNX

Monitor może pracować w czterech różnych trybach wyświetlania, co umożliwia funkcja Dynamic Visual Mode. Dodatkowo można dokupić opcjonalną przystawkę Soundbar, która, zintegrowana z panelem, służy do odtwarzania dźwięku.

MultiSync 2070WNX dysponuje zintegrowanym hubem USB 2.0 (2 złącza z boku + 2 z tyłu obudowy), analogowym gniazdem VGA i złączem cyfrowym DVI-D. Dzięki zastosowaniu technologii NTAA (Non-Touch-Auto-Adjustment) monitor automatycznie dostosowuje się aktualnego źródła sygnału.

Monitor trafi do sprzedaży w kwietniu br.

Więcej informacji: NEC