Multimedialny nawigator od Clariona

Firma Clarion - znany producent elektroniki samochodowej - zaprezentowała na targach Computex 2008 swój najnowszy produkt. Jest to samochodowy zestaw nawigacji GPS, wyposażony dodatkowo w funkcję telewizora oraz możliwość przeglądania stron WWW.

Clarion MIND jest kolejnym zaprezentowanym w ostatnim czasie urządzeniem wykorzystującym platformę Atom Intela. Zestaw wyposażony jest w 4,8-calowy wyświetlacz LCD, układ GPS, cyfrowy tuner telewizyjny, kolorową obudowę (jest ona dostępna w kilku wersjach), moduł WiFi oraz Bluetooth. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu opartego na Linuksie, który wyposażono w kilka przydanych aplikacji - oprócz programu do nawigacji satelitarnej znajdziemy tam m.in. przeglądarkę stron WWW (z klawiszami szybkiego dostępu do Google Maps oraz Youtube.com), klienta pocztowego, odtwarzacz plików Flash, przeglądarkę grafiki i PDF. Wiadomo już, że za jakiś czas w ofercie Clariona pojawi się również wersja wyposażona dodatkowo w obsługę standardu 3G.

Clarion MIND

Clarion MIND

Cena podstawowej wersji MIND ustalona została przez producenta na ok. 700 USD - urządzenia ma się pojawić w tym roku na rynku amerykańskim, zaś na początku przyszłego również w Europie. Warto wspomnieć, że wcześniejsze, prototypowe, wersje nawigatora Clarion prezentował już na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas oraz na niedawnej konferencji Intela w Tokio.