Multimedialny notebook od HP

Koncern wprowadza na rynek nowego notebooka z serii Pavilion. Zaletami urządzenia są: stosunkowo niska cena oraz znajdujące się w zestawie oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów.

Multimedialny notebook od  HP

Standardowa konfiguracja modelu ze4100 to: procesor Mobile Celeron 1,6 GHz, 14-calowy wyświetlacz LCD, 128 MB pamięci RAM, dysk o pojemności 20 GB oraz napęd CD-ROM. Za taki zestaw trzeba zapłacić ok. 850 USD (po uwzględnieniu oferowanego przez HP rabatu). Na życzenie klienta w notebooku mogą zostać zainstalowane inne komponenty - co ciekawe, procesory można wybierać zarówno spośród produktów Intela, jak i AMD. W maszynie może również zostać zamontowany napęd CD-RW/DVD oraz 15-calowy wyświetlacz. Komputery sprzedawane są z preinstalowanym systemem Windows XP Home Edition.

W podstawowym pakiecie aplikacji dołączanych do zestawu, znajduje się oprogramowanie do edycji zdjęć i muzyki. Jeśli nabywca notebooka wybierze wersję z napędem DVD, dodatkowo otrzyma oprogramowanie do edycji wideo. Komputer wyposażony jest w wyjście TV.

Model ze4100 mierzy 32,92 x 27,23 x 3,99 cm i waży niecałe 3 kg.