Multimedialny notebook z 20,1-calowym ekranem

Komputer przenośny firmy HP, noszący oznaczenie Pavilion HDX, oficjalnie pojawił się w ofercie tego producenta. Maszyna dysponuje 20,1-calowym wyświetlaczem umożliwiającym oglądanie filmów w rozdzielczości full HD.

Pierwsze zapowiedzi dotyczące tego notebooka pojawiły się jeszcze w maju 2007 r. Komputer pracuje w oparciu o procesor Intela z serii Core 2 Extreme lub Core 2 Duo. Wyposażony jest także w kartę graficzną Nvidia GeForce 8800M GTS z 512 MB pamięci, cztery głośniki i subwoofer Altec Lansing. Obsługuje dyski twarde o pojemności 500 GB.

Pavilion HDX dysponuje hybrydowym tunerem telewizyjnym, który pozwala na odbiór cyfrowej i analogowej telewizji. Użytkownik będzie miał do wyboru wyposażenie komputera w napęd optyczny Blu-ray lub HD DVD. Maszyna będzie pracować pod kontrolą systemu Windows Vista (Home Premium lub Vista Ultimate). Do sprzedaży trafi w styczniu. Jego minimalna cena to ok. 2000 dolarów.

Koncern HP poinformował również o dostępności tabletu PC o oznaczeniu tx2000, wyposażonym w 12,1-calowy wyświetlacz, który można obrócić o 180 stopni, obsługiwany piórkiem. Jego sercem jest procesor AMD Turion 64 X2. Urządzenie dysponuje też napędem DVD+/- RW, dyskiem twardym o pojemności do 250 GB, zintegrowanym skanerem linii papilarnym i kamerą internetową. Z czteroogniwowym akumulatorem waży ok. 1,9 kg. Kosztować ma co najmniej 1299 USD.

Oba urządzenia będą wystawiane w trakcie targów Consumer Electronics Show 2008 w Las Vegas.