Multimedialny odtwarzacz Microsoftu - jeszcze w tym roku?

Microsoft planuje jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek swój przenośny odtwarzacz filmów i muzyki, który ma być bezpośrednim konkurentem iPoda firmy Apple - wynika z nieoficjalnych informacji. Urządzenie najprawdopodobniej pojawi się w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia.

Koncern na razie nie potwierdził oficjalnie tych doniesień - jego przedstawiciele nie zaprzeczają jednak, że Microsoft pracuje nad takim urządzeniem. Wiadomo już m.in., że będzie ono wyposażone w obsługę sieci bezprzewodowych (dzięki temu jego użytkownicy będą mogli łatwo wymieniać się multimediami). Prawdopodobnie wraz z urządzeniem udostępnione zostanie oprogramowanie, ułatwiające robienie zakupów w internetowych sklepach muzycznych oraz zarządzanie muzyczną kolekcją (podobną parę - iPod + iTunes - ma w ofercie Apple).

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że koncern prowadzi aktualnie rozmowy z firmami fonograficznymi - Microsoft chce je przekonać do zaangażowania się w internetowy serwis muzyczny.

Analitycy podkreślają, że odtwarzacz i serwis muzyczny Microsoftu mają duże szanse na sukces rynkowy - niezbędne jednak będzie do tego spełnienie jednego warunku. Oba produkty muszą pojawić się na rynku przed świętami Bożego Narodzenia - czyli okresem kupowania prezentów.