Multimedialny pakiet Elektrimu

Grupa firm telekomunikacyjnych należących do Elektrimu przygotowała usługi zintegrowanej telefonii, telewizji i dostępu do Internetu.

EL - grupa firm telekomunikacyjnych Elektrimu - przygotowała zintegrowane usługi telefonii, telewizji kablowej i dostępu do Internetu, które zostaną udostępnione mieszkańcom Warszawy. Firma wraz z partnerem strategicznym (Aster City Cable) już od września rozpocznie świadczenie zintegrowanych usług telekomunikacyjnych. Do ich realizacji będzie wykorzystywana sieć telewizji kablowej Aster City, dostępna dla ok. 560 tys. gospodarstw domowych. Częścią zintegrowanego pakietu, oprócz telewizji, będzie szybki dostęp do Internetu, a także usługi telefonii stacjonarnej, dzięki posiadanej El-Net licencji na usługi telefonii stacjonarnej.

Jak poinformowała Ewa Bojar, rzecznik prasowy Grupy Elektrim, wysokość opłat za korzystanie z usługi znana będzie w przyszłym tygodniu. Łączna cena pakietu ma być znacznie niższa niż suma opłat za pojedyncze usługi telekomunikacyjne. Dostępna oferta telefonii stacjonarnej będzie zawierała różne plany taryfowe, a także możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak przenoszenie połączeń. Telewizja kablowa ma zapewnić dostęp do szerokiego wachlarza programów. Wkrótce ma się pojawić telewizja w pełni cyfrowa, pozwalająca na realizację usługi wideo-na-żądanie czy pay-per-view. Użytkownicy sieci będą mogli korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Jako pierwsi z usług zintegrowanego pakietu będą mogli skorzystać abonenci z Ursynowa i Tarchomina. Sukcesywnie nowa oferta będzie udostępniana mieszkańcom innych dzielnic. Przedstawiciele EL twierdzą, że nowe usługi do końca tego roku zostaną zaoferowane w odniesieniu do 50 tys. punktów adresowych, zaś w ciągu 3 lat, dzięki modernizacji i rozbudowie infrastruktury, liczba ta ma się zwiększyć do około 600 tys.


Zobacz również