Multimedialny serwer Sony

Koncern Sony zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego 'serwera multimedialnego', który może bezprzewodowo transmitować program telewizyjny lub inne materiały wideo do przenośnych telewizorów lub komputerów PC. Location Free Base Station LF-PK1 dostępny ma być od października.

System Location Free Base Station LF-PK1 jest rozszerzoną wersją produktu o nazwie Location Free TV. Podstawowa różnica polega na tym, że Location Free TV umożliwiał transmitowanie telewizji i plików wideo jedynie do specjalnych, kompatybilnych z nim, przenośnych telewizorów.

Sony Location Free Base Station LF-PK1

Sony Location Free Base Station LF-PK1

Program nadawany przez Location Free Base Station może być dodatkowo odbierany przez komputer PC podłączony do tej samej sieci lokalnej (po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania). Co więcej - jeśli urządzenie podłączone będzie do Internetu, to dane z niego będzie można odbierać również z dowolnego miejsca na Ziemi.

'Multimedialny serwer' Sony trafi do sprzedaży w Japonii 1 października - cenę urządzenia ustalono na ok. 300 USD. Za kopię programu, umożliwiającego odbieranie transmisji wideo na komputerze PC trzeba będzie dodatkowo zapłacić ok. 19 USD. Koncern planuje również wprowadzenie Location Free Base Station LF-PK1 do sprzedaży w Europie - aczkolwiek na razie nie zdecydowano, kiedy to nastąpi.

Więcej informacji: Sony.


Zobacz również