Multimedialny telefon Polycom VVX 1500

Polycom zaprezentował telefon multimedialny do zastosowań biznesowych o nazwie Polycom VVX 1500. Jest to biznesowy telefon multimedialny łączący w sobie osobisty system do realizacji wideokonferencji oraz profesjonalny telefon IP (VoIP) wyposażony w firmowe rozwiązanie Polycom HD Voice.

Telefon VVX 1500 posiada kolorowy wyświetlacz LCD i działa w technologii HD Voice, co umożliwia realizację obrazu w jakości HD oraz daje wrażenie rozmowy "twarzą w twarz" bez potrzeby odbywania podróży. Aparat jest przy tym energooszczędny. Dzięki zastosowaniu technologii Power over Ethernet (PoE), zużywa mniej niż połowę energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi wideotelefonami.

Multimedialny telefon Polycom VVX 1500

Aparat jest wyposażony w otwarty interfejs API oraz miniprzeglądarkę, które umożliwiają innym twórcom aplikacji integrację telefonu VVX 1500 z aplikacjami biznesowymi takimi jak systemy ujednoliconej komunikacji (Unified Communications), systemy CRM (Customer Relationship Management), jak również systemy do zarządzania spotkaniami.

Rozwiązanie obsługuje kilka aplikacji w tym Productivity Suite firmy Polycom, które umożliwiają użytkownikom zestawianie i kontrolę połączeń konferencyjnych audio bezpośrednio z ekranu urządzenia, jak również nagrywanie połączeń lokalnie przy użyciu pamięci zewnętrznej flash i portu USB w telefonie.

Telefon VVX 1500 firmy Polycom będzie już dostępny w tym miesiącu w sieciach autoryzowanych partnerów Polycom. Cena produktu - 849 euro.