Multimedialny towarzysz podróży

Omawiamy czym powinien charakteryzować się dobry przenośny odtwarzacz muzyczny z opcja odtwarzania filmów. Przedstawiamy najlepsze modele z pojemnymi pamięciami flash mieszczącymi od 4 do 8 GB multimediów.

Omawiamy czym powinien charakteryzować się dobry przenośny odtwarzacz muzyczny z opcja odtwarzania filmów. Przedstawiamy najlepsze modele z pojemnymi pamięciami flash mieszczącymi od 4 do 8 GB multimediów.

Ogłaszamy koniec mody na pseudomultimedialne odtwarzacze MP4, które producenci usilnie starali się wypromować jako przenośne odtwarzacze audio z opcją oglądania filmów. Te denerwujące urządzenia już do nas nie wrócą. Chcąc przegrać film na przenośne urządzenie nie trzeba już będzie najpierw konwertować pliku na format obsługiwany przez „przenośnego grajka” , a następnie liczyć na to (zazwyczaj doznając zawodu), że będzie odtwarzany w miarę płynnie. Teraz masz tak duży wybór że znajdziesz modele niezawodne. Część opisywanych przez nas modeli pozwalają na oglądanie filmów bez konwersji. Spowodowało go zastosowanie nowych chipsetów Rockchip Ingenica, które umożliwiają odtwarzanie filmów oraz różnych formatów muzycznych (łącznie z bardziej egzotycznymi, np. APE czy FLAC), używanych głównie przez osoby, którym zależy na jak najlepszej jakości odtwarzanego dźwięku. Nie popadajmy jednak w euforię, ponieważ wiele zależy od danego modelu, a nawet zainstalowanej w nim wersji oprogramowania. Trudno również wskazać urządzenie, które bez trudu odtworzy każdy film, niezależnie od tego, w jakim formacie jest zakodowany. Problemy są, m.in. nie wszystkie modele, oparte na tym samym chipsecie, odtwarzają filmy jednakowo płynnie, np. Pentagram EON Slide-R nie radzi sobie z formatem RMVB, a Pentagram EON Cinema nie ma z tym problemów. Powodem jest głównie niedopracowanie oprogramowania, ale ponieważ przyszłość należy do takich uniwersalnych grajków, należy oczekiwać, że producenci szybko uporają się z niedociągnięciami, a my będziemy mogli się cieszyć dobrym dźwiękiem i możliwością oglądania większości filmów w plenerze bez potrzeby ich konwertowania.

Artykuł, który Państwa zainteresował dostępny jest w pełnej wersji rozszerzonej. Wersja ta jest dostępna jedynie dla płatnych prenumeratorów miesięcznika PC World Komputer oraz tych klientów, którzy wykupili dostęp do archiwum PC World Komputer. Aby uzyskac dostęp do wersji pełnej kliknij tutaj