Multinagrywarka DVD Panasonica

Panasonic wprowadza do sprzedaży komputerową nagrywarkę DVD LF-D521, która zapisuje płyty DVD w formatach DVD-R/-RW oraz DVD-RAM.

Do archiwizacji danych czy przygotowania materiałów multimedialnych, użytkownik ma do wyboru nośniki o dwóch pojemnościach - 4,7 GB oraz 9,4 GB. Dostępne prędkości pracy to: zapis CD-R 12x, CD-RW 8x, DVD-R 2x, DVD-RW 1x, DVD-RAM 2x, odczyt CD-ROM 32x, DVD-ROM 12x.

Panasonic LF-D521 pozwala na edycję i modyfikację materiału nagranego np. na nagrywarce stacjonarnej DVD-RAM (Panasonic DMR-E30, DMR-HS2) na komputerze. Funkcja ta dostępna jest dzięki dołączonemu do LF-D521 oprogramowaniu DVD-MovieAlbumSE3. Oprogramowanie to pozwala dodawać do modyfikowanego materiału filmowego trójwymiarowe napisy (również animowane) oraz przygotować materiał zdjęciowy w formie pokazu slajdów. Rejestrację tak przygotowanego materiału umożliwia współpracujące z DVD-MovieAlbum3 inne (dołączone w komplecie) oprogramowanie MyDVD 3,5.

W standardowym wyposażeniu nagrywarki znajduje się także najnowsza wersja programowego odtwarzacza DVD - WinDVD 4. Podstawowym oprogramowaniem umożliwiającym zapis nośników DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW oraz CD-RW/CD-R jest dołączone w komplecie oprogramowanie B`s Recorder GOLD5 BASIC, które także pozwala tworzyć własne płyty muzyczne CD-A z dołączonym do nich opisem (CD text).

Program do backupu FileSafe przyspiesza transfer danych z dysku twardego na płytę DVD-RAM oraz udostępnia pliki zawarte na dysku DVD-RAM z poziomu aplikacji systemowych (np. Windows Explorer).

Panasonic LF-D521 jest już dostępny na polskim rynku. Rekomendowana cena tego urządzenia wynosi 1469 zł.


Zobacz również