Multiplayer 3D i holograficzne granie na Playstation 3

Firma Sony zapowiedziała, że w niedalekiej przyszłości wielbiciele elektronicznej rozrywki mogą się doczekać kolejnych technologicznych nowości. Konsola Playstation 3 będzie wspierać między innymi innowacyjny tryb multiplayer 3D.

Choć rynek telewizorów 3D i obsługujących je konsol dopiero się rozkręca, Sony już myśli o kolejnych innowacyjnych technologiach, z których skorzystają także gracze. Jedną z nich ma być holograficzne 3D, o którym na łamach magazynu Develop mówił Mike Hocking - szef Sony Computer Entertainment Europe.

Hocking zdradził, że Sony opracowało już technologię holograficzną dla PS3. Ma ona być czymś, co mocno rozwinie nadchodzące produkcje obsługujące stereoskopowe 3D. Przedstawiciel Sony zdradził także inną, jeszcze ciekawszą informację. Dotyczy ona trójwymiarowych rozgrywek wieloosobowych.

Pomysł opracowany przez Sony to innowacyjne podejście do grania w dwie osoby na jednym telewizorze w trybie multiplayer. Stojąc obok siebie, każdy z graczy zobaczy zupełnie inny obraz - tylko swoją grę na pełnym ekranie. Technologia ta potencjalnie może więc uśmiercić zabawę w trybie split-screen. Podobno już teraz, zarówno testerzy jak i deweloperzy wypowiadają się bardzo pochlebnie o nowym pomyśle. Sony nie zdradza jednak kiedy dokładnie może on zadebiutować na Playstation 3.