Mumia powróci

Warner przygotowuje cztery wydania DVD filmów "Mumia powraca" i "Mumia". Poznaliśmy ich szczegóły i daty wydań.

O planowanych czterech wydaniach filmów "Mumia powraca" i "Mumia" już informowaliśmy, obecnie poznaliśmy ich szczegóły. Wszystkie z nich udźwiękowiono w Dolby Digital 5.1 i DTS w języku angielskim. Obraz zapisano w proporcjach 2,35:1 z transferem anamorficznym. Na każdym z dysków będą polskie napisy.

Wydanie jednopłytowe filmu "Mumia powraca" na DVD zapowiada się skromnie, w sekcji dodatków znajdą się jedynie: interaktywne menu, animowane menu, komentarz reżysera i scenarzysty Stephena Sommersa oraz kierownika produkcji Boba Ducsaya. Dlatego przejdźmy do wydania dwupłytowego, zwanego specjalnym. Płyta zapowiada się nad wyraz interesująco. Na pierwszym krążku znajdzie się dokładnie to samo co w wydaniu jednopłytowym, natomiast druga płyta będzie obfitować w dodatki. Wśród nich znajdą się: menu interaktywne, menu animowane, zwiastun kinowy, zwiastun gry komputerowej, rozmowa z The Rock, reportaż z planu, reportaż "Król Skorpion", ABC egiptologii, wizyta w Komnacie Zagłady, sceny nie wykorzystane, teledysk, etapy powstawania efektów specjalnych, informacje o realizacji i sylwetki twórców. Poza tym będą również opcje DVD-ROM, takie jak: poznaj sekrety Króla Skorpiona, archiwa produkcyjne, demo gry, wygaszacze ekranu i wyszukiwarka. Tyle w temacie filmu "Mumia powraca".

Przejdźmy zatem do starszej produkcji, czyli "Mumii", która również doczeka się specjalnego wydania dwupłytowego. Na pierwszym dysku, poza filmem, znajdą się: menu interaktywne, menu animowane, komentarz reżysera i montażysty, komentarz aktora Brendana Frasera, a także komentarz Oddeda Fehra, Kevina J. O'Connora i Arnolda Aosloo. Na drugą płytę składają się: menu interaktywne, dokument "Mumia doskonała", sceny nie wykorzystane, efekty specjalne, zwiastun kinowy, ABC egiptologii, informacje o realizacji, scenopis obrazkowy a film, fotomontaż, sylwetki twórców i aktorów, prezentacja filmu "Mumia Powraca". Podobnie jak w poprzednim przypadku, będzie sekcja dodatków DVD-ROM. Wśród nich znajdą się: reportaż z premiery filmu "Mumia Powraca", porównanie scenariusza z filmem, wygaszacze ekranu, gra komputerowa "Mumia", link do strony internetowej "Mumia powraca".

Czwarte wydanie, znane jako Mumia Deluxe Edition, to zestaw obu wydań specjalnych. "Mumia powraca" trafi do wypożyczalni 20 grudnia. Wszystkie opisane wydania będą dostępne w sprzedaży od 21 stycznia.


Zobacz również