Music Applet zaktualizowany

Music Applet, jeden z najpopularniejszych apletów dla środowiska GNOME, uzyskał w najnowszej wersji 2.3.0 wiele ciekawych nowości, w tym poprawione polskie tłumaczenie.

Music Applet to dobrze znany w świecie open source aplet dla środowiska graficznego GNOME, który przejmuje kontrolę nad wieloma odtwarzaczami audio i udostępnia łatwy w obsłudze interfejs, który może być dołączony do panelu środowiska. O ile początkowo aplikacja obsługiwała jedynie program Rythmbox i nie różniła się możliwościami od konkurencyjnych apletów, to w tej chwili wspiera on aż 11 najpopularniejszych odtwarzaczy audio, w tym: Banshee, Exaile, MPD, Muine, Quod Libet, Rhythmbox, XMMS i XMMS2.

Music Applet pozwala na korzystanie z podstawowych funkcji odtwarzacza audio poprzez panel środowiska graficznego. Aplikacja wyświetla również najważniejsze informacje o aktualnie przesłuchiwanym utworze oraz jej ocenę (o ile dany odtwarzacz wspiera taką funkcję).

Tym razem do listy wspieranych odtwarzaczy dołącza VLC Player (wersja 0.9.0 lub wyższa), Amarok i Audacious. Wprowadzono również obsługę galerii grafik Rythmboksa (v. 0.11.3 lub wyższa) oraz poprawiono efekty wizualne interfejsu apletu. Ponadto zaktualizowano tłumaczenie polskie aplikacji. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu.