MusicForProd.pl - ścieżki dźwiękowe w Sieci

W serwisie MusicForProd znajdziesz ścieżki dźwiękowe, które możesz wykorzystać w swoich filmach, podcastach czy prezentacjach. Wybór jest ogromny: 16 katalogów muzycznych, 25 gatunków i ponad 800 płyt audio - wszystkie te zasoby, odpowiednio przygotowane, czekają na zainteresowanych.

Informacje: www.musicforprod.pl Cena: brak danych Ocena: 6,2

MusicForProd.pl - ścieżki dźwiękowe w Sieci

MusicForProd.pl

Jean Michel Marquaille założył w 1992 r. przedsiębiorstwo Musique & Music, które stało się jedną z najważniejszych wytwórni muzyki ilustracyjnej. W lutym br. firma weszła na rynek polski z serwisem MusicForProd.pl. Dostępne w nim nagrania cechuje duże zróżnicowanie gatunkowe i zadowalająca jakość brzmienia. Jeśli szukasz muzyki naśladującej zjawiska świata zewnętrznego, odgłosy przyrody i cywilizacji - np. śpiew ptaków, szmer strumyka, odgłosy burzy, cwał konia, warkot silnika czy zamęt bitewny - właśnie tutaj powinieneś rozpocząć swoje poszukiwania. Wymienione przykłady to tylko kilka z niezwykle bogatej oferty - nie sposób zliczyć i sklasyfikować wszystkich dostępnych nagrań.

Serwis ma bardzo przejrzystą szatę graficzną, z którą idzie w parze łatwość obsługi. Godna pochwały jest uproszczona do minimum, ale jednocześnie zawierająca wszystkie niezbędne funkcje, nawigacja, dzięki której wyszukiwanie, odsłuchiwanie i inne czynności odbywają się bardzo sprawnie.

W materiałach reklamowych można przeczytać, że jest serwis w języku polskim, ale niestety trudno się z tym do końca zgodzić. Podczas rejestracji brakuje polskich znaków - gdy któreś z pól pominiesz lub wypełnisz źle, pojawiają się komunikaty nieprzetłumaczone z angielskiego. To można jednak przeboleć, bo rejestracja to czynność jednorazowa. Dużą wadą są natomiast opisy poszczególnych ścieżek dźwiękowych wyświetlane w wynikach wyszukiwania, w których wszystkie słowa kluczowe są po angielsku. Jeśli więc chcesz odnaleźć nagrania za pomocą tagów, musisz je wpisywać właśnie w tym języku. Przetłumaczone zostały jedynie gatunki muzyczne (np. sport, przygoda, akcja), w dodatku niedokładnie i w rezultacie całość wygląda tak, jakby tłumaczenie serwisu zlecono jakiemuś dorabiającemu na boku studentowi. Przez te wszystkie niedociągnięcia językowe wizerunek i renoma marki MusicForProd.pl mogą ucierpieć, tym bardziej że polscy internauci przykładają do takich spraw dużą wagę.

Po rejestracji możesz bez ograniczeń pobierać dowolną ilość plików. Aby zawęzić poszukiwania, wybierz tempo nagrań (do wyboru są cztery warianty: Up - szybkie, Mid - średnio szybkie, Slow - wolne oraz All - mieszane) oraz czas trwania (10, 15, 20, 30, 60 sekund). Niektóre utwory oprócz partii instrumentalnych zawierają także wokal, co z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Na stronie nie ma żadnej informacji na temat sposobu licencjonowania nagrań, wydaje się więc, że są bezpłatne - i tu totalne zaskoczenie. Otóż, gdy już pobierzesz pliki, za kilka(naście) godzin zadzwoni do ciebie przedstawiciel MusicForProd.pl z pytaniem: do czego chcesz je wykorzystywać? Okazuje się, że wszystkie nagrania są objęte prawami autorskimi i za darmo można je tylko zapisywać na dysku. Jak ma jednak wyglądać sprawa płatności - tego się nie dowiedzieliśmy (cytat z rozmowy telefonicznej: "takich informacji udzielamy jedynie naszym klientom"). Czyżby pracownicy MusicForProd.pl chcieli do tego zmuszać klientów przez telefon, nie podając na własnej witrynie numeru konta bankowego, wysokości opłat, regulaminu...? Wierzyć się nie chce.

Wszystkie dostępne tu pliki dźwiękowe są w formacie MP3. Każdy z nich możesz natychmiast odsłuchać i dodać do swojej playlisty (usługa dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Uwaga! Serwis nie działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach: w Operze i Safari pobierane pliki zapisują się z rozszerzeniem .htm.

Plusy:

  • duży wybór podkładów muzycznych
  • dobra jakość brzmienia
  • natychmiastowy odsłuch
  • możliwość tworzenia playlist

Minusy:

  • ukryte opłaty
  • niejasny sposób licencjonowania nagrań
  • błędy w tłumaczeniu
  • nie obsługuje niektórych przeglądarek

Podsumowanie: bogate internetowe źródło bezpłatnych podkładów muzycznych, zaopatrzone w szybką wyszukiwarkę.