Mustek zapowiada przenośne DVD

Firma Mustek zaprezentuje na styczniowych targach Consumer Electronics Show nową linię przenośnych odtwarzaczy DVD. Będzie się ona składać z trzech modeli - MP100, MP70C oraz MP72.

Flagowym modelem ma być Mustek MP100 - urządzenie wyposażone będzie w obrotowy, 10-calowy wyświetlacz LCD, czytnik kart pamięci flash oraz obsługę formatu DivX (a także DVD, CD/R/RW, MP3 oraz kilku formatów zapisu grafiki). Przedstawiciele firmy zapewniają, że odtwarzacz będzie się wyróżniał wyjątkowo długim czasem pracy akumulatora - aczkolwiek dokładnych danych na razie nie podano. Wiadomo za to, że MP100 kosztować ma 300 USD.

W nowej serii znajdą się również dwa "budżetowe" modele - MP70C oraz MP72. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o mniej wymagających użytkownikach - mają 7-calowe wyświetlacze i nie wyposażono ich w czytnik kart pamięci. Mogą one posłużyć do odtwarzania filmów z DVD, słuchania muzyki z płyt Audio CD oraz przeglądania zdjęć. Ich ceny ustalono na 135 USD za model MP70C oraz 130 USD za model MP72.

Targi Consumer Electronic Show odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas.