Mutacja wirusa I LOVE YOU

Najnowsza odmiana słynnego wirusa "I LOVE YOU" jest w stanie unieruchomić komputery, zablokować serwery pocztowe oraz sieci lokalne.

Computer Assiociates International ostrzega przedstawicieli biznesu elektronicznego i wszystkich indywidualnych użytkowników komputerów przed nową odmianą robala "I LOVE YOU", nazwaną VBS/Spammer A. Nowa pluskwa atakuje użytkowników Microsoft Outlook, przybywa wraz z listem zatytułowanym "FW:" i zawiera plik z rozszerzeniem VBS. Natomiast nazwa załącznika zmienia się wraz z każdym nowo wysłanym e-mailem.

Podobnie jak "ILOVEYOU", VBS/Spammer A wysyła się samodzielnie do wszystkich osób z książki adresowej, następnie zmienia rozszerzenia wszystkich plików na dyskach lokalnych i sieciowych na VBS i ustawia rozmiar plików na zero. Poza tym podczas rozprzestrzeniania się może "zatkać" sieć, generując potężne ilości e-maili, które mogą zawiesić serwery pocztowe. Każdy list z załącznikiem o rozszerzeniu VBS powinien być natychmiast usunięty bez otwierania, a administratorzy sieci powinni blokować wszystkie pliki z rozszerzeniem VBS już na bramce sieci.

"Wygląda na to, że spustoszenie spowodowane przez "I LOVE YOU" było dopiero wstępem do tego, co nas czeka w spotkaniu z jego wariantami. Siła destrukcji VBS/Spammer A może spowodować zdecydowanie większe straty i wszyscy użytkownicy komputerów powinni zaktualizować swoje oprogramowanie antywirusowe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego zagrożenia" - oświadczył Simon Perry, wiceprezes Computer Assiociates International.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: