Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu: ruszyła zbiórka pieniędzy

Muzeum Gier Wideo to projekt, który ruszy, gdy zostanie zebrana odpowiednia suma pieniędzy. Każdy może go wesprzeć.

Muzeum Gier Wideo to bardzo interesujący projekt skupiający się na konsolach, który być może powstanie we Wrocławiu. Aby tak się stało, potrzebne są jednak odpowiednie środki finansowe, których zbiórka ruszyła w serwisie PolakPotrafi.pl.

"Chcemy stworzyć miejsce, w którym miłośnicy tego medium w przyjaznej atmosferze będą mogli poznać jego historię, ale także miło spędzić czas i porozmawiać z ludźmi, którzy znają się na grach, konsolach oraz ich historii." - zachęcają do wsparcia projektu jego twórcy.

Odwiedzający Muzeum Gier Wideo będą mieli możliwość pogrania w stare gry (w nowe też, ale to moim zdaniem znacznie mniej interesujące). Będą organizowane spotkania z osobami z branży (dziennikarzami, twórcami gier, blogerami, zagrajmerami oraz osobami zajmującymi się grami od strony naukowej), natomiast przy współpracy ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej “Trickster” powstanie Wirtualna Encyklopedia Gier Wideo.

Dlaczego Wrocław?

Dlatego, że Wrocław jest najbardziej przyjaznym miastem dla graczy (Techland, CD-Action, imprezy tematyczne poświęcone grom wideo, Europejska Stolica Kultury w 2016 r.).

Ile trzeba zebrać?

Pierwszym celem jest zebranie 92 tysięcy złotych, co pozwoli na powstanie muzeum. Drugi cel - 125 tysięcy zł - to dodatkowo "nowe atrakcje, eksponaty i wydarzenia". Trzeci - 165 tysięcy zł - umożliwi stworzenie studia fotograficzno-filmowego i zaoferowanie chętnym warsztatów cosplay.

Do kiedy?

Zbiórka prowadzona będzie do 6 sierpnia.

Więcej informacji: PolakPotrafi.pl