Muzyczna Nokia X6 trafia do sprzedaży

Blisko trzy miesiące po oficjalnej prezentacji flagowy muzyczny telefon Nokii - model X6 - trafił wreszcie do sprzedaży.

Muzyczna Nokia X6 trafia do sprzedaży

Nokia X6

Telefon Nokia X6 został oficjalnie zaprezentowany na początku września. Wyposażono go w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala (360 x 640 pikseli ) i wbudowaną pamięć 32 GB (nie można jej rozszerzyć ze względu na brak slotu kart pamięci).

Sprzęt umożliwia przeglądanie zdjęć, filmów wideo i stron internetowych na panoramicznym ekranie o proporcjach 16:9 oraz pozwala na słuchanie muzyki i wykonywanie 5-megapikselowych zdjęć przy pomocy wbudowanego aparatu cyfrowego korzystającego z optyki Carl Zeiss. Oddaje ponadto do dyspozycji użytkowników akcelerometr, GPS, WiFi, Bluetooth i tuner FM. Całość pracuje pod kontrolą 434-megahercowego procesora ARM 11 i systemu Symbian S60 (5-edycja). Dostarczana jest wraz z trzema preinstalowanymi grami - Spore, Asphalt4 i DJ Mix Tour.

"Nokia X6 edycja Comes With Music to atrakcyjna propozycja, która umożliwia miłośnikom muzyki pobieranie muzyki jakiej chcą - szybko, łatwo i bezpłatnie. Daliśmy użytkownikom wygodny dostęp do przechodzącej na ich własność ogromnej kolekcji muzycznej i wspaniałe nowe dotykowe urządzenie pozwalające na jej odtwarzanie".

Warto też wspomnieć, że zastosowane zasilanie pozwala telefonowi na maksymalnie 35 godzin słuchania muzyki lub 8 godzin rozmów (GSM; 3G - 5 godzin).

Nokia X6 trafiła dzisiaj do sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz Finlandii. Dostarczana jest wraz z usługą Comes WIth Music pozwalającą na nielimitowany dostęp do utworów z Nokia Music Store. Na wyspach, bez umowy, urządzenie można kupić za 449 funtów (ok. 2036 zł).