Muzyczna konferencja Apple: nowe iPody, nowy iTunes i...powrót Steve'a Jobsa!

Odświeżone iPody, nowa wersja iTunes oraz kilka innych nowości - oto z czym dzisiaj mogli zapoznać się zgromadzeni w centrum Yerba Buena Center for the Arts (San Francisco) dziennikarze. Co ważne, muzyczną konferencję Apple rozpoczął nie kto inny, tylko sam Steve Jobs!

Prasa już od kilku tygodni spekulowała co zostanie zaprezentowane podczas otwarcia muzycznej konferencji, której hasło przewodnie brzmi "It's only rock and roll, but we like it". Przypomnijmy, że wśród produktów typowanych przez dziennikarzy znajdowały się m.in. odświeżone wersje iPodów touch, mobilny system operacyjny iPhone 3.1 OS oraz nowa wersja iTunes. Przypuszczali oni również, że imprezę poprowadzi sam Steve Jobs, który (co raczej było tylko pobożnym życzeniem) będzie miał okazję zaprezentować owiany tajemnicą Tablet Apple.

Kto poprowadził konferencję? Co zaprezentowała firma z Cupertino? Zapraszamy do lektury!

Muzyczna konferencja Apple: nowe iPody, nowy iTunes i...powrót Steve'a Jobsa!

Steve Jobs

Steve Jobs!

Na początku konferencji na scenie pojawił się nie kto inny, tylko sam Steve Jobs! Po ustaniu gromkich braw powiedział do zgromadzonych:

"Jestem bardzo szczęśliwy będąc tutaj dzisiaj z wami. Jak niektórzy z was wiedzą, pięć miesięcy temu miałem przeszczep. Mam teraz wątrobę 20-letniego mężczyzny, który zginął w wypadku samochodowym. Żyję dzięki jego szczodrości. Wierzę, że my wszyscy możemy również być tak hojni. Chcę podziękować całej społeczności Apple za troskę. To dużo dla mnie znaczy".

Szef Apple zszedł następnie ze sceny, natomiast prezentacją nowości zajęli się Phil Schiller i Jeff Robbin.

iTunes 9

Nowa wersja iTunes dostępna jest już od dziś. Oferuje ona m.in. następujące nowości:

- nowy interfejs

- bardziej inteligentny system Genius (Genius Mixes), przy którego budowie posiłkowano się udostępnionymi przez użytkowników informacjami na temat ich muzycznych bibliotek (było ich ponad 27 milionów)

- Home Sharing: możliwość dzielenia się utworami, filmami i aplikacjami z maksymalnie 5 autoryzowanymi domowymi komputerami

- format iTunes LP oferujący do dyspozycji użytkowników wraz z albumami okładki, słowa piosenek, zdjęcia, biografie artystów, wywiady oraz (w niektórych przypadkach) klipy wideo.

iPhone OS 3.1

Od dzisiaj dostępna jest też nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple. Przeznaczoną dla użytkowników iPhone'ów i iPodów Touch aplikację można pobrać za darmo za pomocą iTunes.

Aktualizacja: 10 września 2009 11:37

Do materiału dodaliśmy materiał wideo z konferencji


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: