Muzyczna wirtuozeria z użyciem iPada

Klawiszowiec słynnego zespołu prog-rockowego Dream Theater wraz z przyjaciółmi zagrał - i nagrał - utwór z użyciem tabletów iPad i kilkunastu aplikacji muzycznych. Powiedzenie "grać na komputerze" nabrało nowego znaczenia.

Jordan Rudess, na codzień grający na instrumentach klawiszowych w zespole Dream Theater wziął udział w nagraniu utworu "Another One", napisanego przez panów Raya Livnata i Eyala Amira.

Prawie 3,5-minutowa kompozycja jest wykonana w 2/3 na tabletach firmy Apple - iPadach - na których zainstalowane zostały muzyczne aplikacje. Wśród użytych przez muzyków narzędzi znalazły się takie pozycje jak: MorphWiz, Wizbot, Nlog PRO, ThumbJam, Looptastic HD, Mugician, iELECTRIBE, iMS-20, Pocket Organ, Drum Meister, MiniSynth, iShred i VoiceKeyboard.

Po dwóch minutach do akompaniamentu włącza się klasyczne rockowe instrumentarium - gitara elektryczna, bas i perkusja, obsługiwane przez trzech innych członków zespołu Project RnL.

Zobacz wideo:

To najbardziej kreatywne zastosowanie iPada, jakie dotychczas widzieliśmy (może z wyjątkiem wykorzystania tabletu w służbie zdrowia).