Muzyczne wideo w 3D

Firma Lava.com, oddział Creative Labs, udostępnia na swoich stronach WWW program do generowania i odtwarzania trójwymiarowych muzycznych klipów wideo.

Program Lava Player 2.0 jest dostępny za darmo dla użytkowników sieci. Pozwala on na tworzenie interaktywnych trójwymiarowych filmów wideo w 3D do utworów muzycznych zakodowanych w MP3 i innych formatach cyfrowych. Oglądając wideo w Lava Player 2.0, odbiorca może przemieszczać obiekty na filmie i dodawać nowe tekstury. Może też odwiedzić stronę WWW konkretnego artysty lub sklepu online, w którym ma możliwość zakupu jego utworów.

Lava Player 2.0 daje niezależnym dystrybutorom muzyki w formacie MP3 możliwość uatrakcyjnienia swojej oferty i konkurowania na muzycznym rynku z producentami płyt CD, dołączającymi do płyt teksty utworów, grafikę czy informacje o fanklubach. Serwisy, które dystrybuują muzykę niezależnych wytwórni (np. Epitonic.com, MP3dom.com, EMusic's Cductive.com), już podpisały porozumienie z Lava.com. na wykorzystywanie Lava Player 2.0.

Więcej informacji: www.lava.com