Muzyczny boom!

Kupowanie muzyki poprzez Internet staje się coraz bardziej popularne. Internetowe firmy postrzegają dystrybucję muzyki jako znakomitą okazję do zarabiania pieniędzy.

Przedstawiciele Emusic.com - serwisu udostępniającego pliki muzyczne do pobrania - oświadczyli, że firma nabędzie serwis Tunes.com, płacąc za transakcję własnymi akcjami. Wartość transakcji jest oceniana na ok. 130 mln USD. Emusic ma tym samym zamiar rozszerzyć ofertę oraz wzmocnić własną pozycję na rynku serwisów "downloadable music". Tunes.com prowadzi znane serwisy RollingStone.com oraz DownBeatJazz.com, które pozwalają internautom zapoznać się z najnowszymi informacjami z branży muzycznej oraz przesłuchać wybrane utwory. Strony firmy cieszą się bardzo dużą popularnością, gdyż co miesiąc odwiedzane są średnio ponad 28 mln razy przez ok. 1,3 mln osób.

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana transakcja będzie sfinalizowana w najbliższym czasie i dla całej branży stanie się sygnałem, że "muzyka z Internetu" nabiera coraz większego znaczenia. Konkurencja na tym rynku staje się coraz ostrzejsza. Do walki o klientów przystąpiły takie firmy, jak Emusic, RioPort czy MP3.com, oferujące fanom muzyki możliwość pobrania interesujących ich nagrań bezpośrednio z sieci (np. w postaci plików MP3). Także tacy giganci, jak Yahoo!, America On Line czy Lycos, widzą w tym zjawisku potencjalne źródło dochodów i sadzą, iż może być ono doskonałym generatorem ruchu w ich serwisach.

Więcej informacji: www.news.com