Muzyczny wirus

Gismor jest robakiem, rozpowszechniającym się jako plik o nazwie MP3Player.exe. Po zainfekowaniu komputera, "insekt" może uszkodzić niektóre pliki.

E-mail, do którego załączony będzie ów plik, z reguły zatytułowany jest "Phenomenal". Po uruchomieniu pliku zawierającego robaka, Gismor kopiuje się na twardy dysk i wysyła swoje kopie do wszystkich adresatów znalezionych w książce adresowej programu pocztowego (robak wykorzystuje do tego celu własny mechanizm pocztowy).

Następnie Gismor próbuje zastępować swoimi kopiami pliki o rozszerzeniach: .doc, .xls, .mp3, .mdb, .htm, .asp, .dbf, .cpp, .rtf oraz .wav. Jeśli zdoła to uczynić, pierwotny pliki jest kasowany - jeśli nie, zostaje uszkodzony tak, że niemożliwe jest jego otwarcie.

Aby usunąć robaka, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie "insekta", należy je usunąć.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp


Zobacz również